INO POP FESTIWAL 2022

INO POP FESTIWAL 2022

Kolejne Dni Inowrocławia, a wraz z nimi INO POP Festiwal odbędą się w trzech różnych miejscach i trwać będą ponad tydzień – od 28 maja do 5 czerwca! Podczas największej bezpłatnej imprezy w mieście nie zabraknie spotkań i koncertów. W Inowrocławiu zagoszczą m.in. Andrzej Pągowski, Paweł Deląg, Tymek czy Ania Dąbrowska.

Po trudnym czasie pandemii organizatorzy – Kujawskie Centrum kultury i Miasto Inowrocław – zapraszają do udziału w wydarzeniach organizowanych dla jeszcze większej liczby mieszkańców niż w poprzednim roku! Główne wydarzenia odbędą się w Teatrze Letnim oraz na placu Klasztornym przed Teatrem Miejskim, a 1 czerwca atrakcje dla najmłodszych pojawią się także na Rynku.

INO POP Festiwal rozpocznie „Tenisowa Majówka” już 28 maja i nie będzie to jedyny sportowy akcent podczas całego wydarzenia! 4 czerwca zaplanowano mecz piłkarski, w którym przeciwko Radnym, Politykom i Urzędnikom miasta zagrają mieszkańcy Inowrocławia, a w ostatni dzień INO POP Festiwalu odbędzie się symultana szachowa na 15 szachownic z udziałem Jacka Kwiatkowskiego i Jana Budrewicza.

Najbardziej wyczekiwane koncerty odbędą się w ciągu 3 dni finałowych, tzn. od 3 do 5 czerwca! W Teatrze Letnim, zawsze o godzinie 20:00, wystąpią dla inowrocławian: Tymek, LemON i Ania Dąbrowska! Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać już od 11 maja w kilku lokalizacjach: Kujawskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska, Informacja Turystyczno-Kulturalna, Teatr Miejski, Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W tym roku festiwalowe spotkania będą odbywać się na placu Klasztornym, w okolicy Teatru Miejskiego. W dniach od 30 maja do 3 czerwca organizatorzy zapraszają do udziału w „Kawce z gwiazdami” – spotkaniach, podczas których pochodząca z Inowrocławia aktorka Beata Kawka rozmawiać będzie z zaproszonymi aktorami, sportowcami, pisarzami i artystami wielu dziedzin. Wszystkie spotkania zaplanowano na godzinę 18:00, a wstęp będzie wolny. Podczas spotkań, goście będą mogli zadawać pytania gwiazdom. Osoba zadająca ciekawe pytanie otrzyma upominek w postaci gadżetu, a te, które zadadzą najciekawsze pytania obdarowane zostaną cennymi nagrodami.

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza na spotkanie z autorem książek fantastycznych – Jakubem Ćwiekiem. Dodatkowo zaplanowano także kiermasz książek używanych. Kiermasz odbędzie się 2 czerwca w Miasteczku Festiwalowym.

Każdy dzień trwania INO POP Festiwalu na placu Klasztornym zakończony zostanie seansem filmowym. Kino plenerowe będzie w stanie pomieścić kilkudziesięcioro gości, a projekcje rozpoczynać się będą o 20:30. Wzorem ubiegłorocznego wydarzenia, zaplanowano różnorodne tematycznie seanse.

Szczegółowy plan INO POP Festiwal, wraz z godzinami, dostępny jest na plakacie i na stronach organizatorów. Partnerami wydarzenia zostali: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, Szkoła Muzyczna w Inowrocławiu, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu oraz firmy Plast-Mar i Eurotherm.

Źródło: Urząd Miejski w Inowrocławiu

Previous Pierwszomajowy Przejazd Rowerowy
Next Noc Muzeów z Kujawskim Centrum Kultury

Może to Ci się spodoba

Dzień Różnorodności Kulturowej

Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” Biblioteki Miejskiej zaprasza do udziału w obchodach Dnia Różnorodności Kulturowej – czyli święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, odnoszącego się do zasady tolerancji i poszanowania

120 Lat Białej Fabryki

„Pij mleko! Będziesz wielki!” – zachęcali nas z ekranu telewizora ponad dekadę temu m.in. Bogusław Linda, Krzysztof Hołowczyc i Agnieszka Radwańska. Mleko, jogurty, kefiry, maślanki, serwatki, sery białe, chude, tłuste,

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Popołudnie z Dulskimi podczas Narodowego Czytania

W scenerii Parku Solankowego podczas jubileuszowej, 10. edycji Narodowego Czytania wspólnie przeczytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Fragmenty utworu zaprezentowali przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych instytucji kultury i miejscowego środowiska artystycznego.

Spotkanie autorskie z Anne Applebaum

27 sierpnia Biblioteka Miejska zaprasza na ciekawe spotkanie autorskie, tym razem z Anne Applebaum. To kolejna impreza z cyklu „Protokół kulturalny XV”. W roku 2020 brytyjski miesięcznik „Prospect” umieścił Anne

X Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej

W solankowej muszli koncertowej, już po raz dziesiąty, odbył się Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej. Podczas wydarzenia, członkowie zespołów, ubrani w tradycyjne stroje, wykonywali utwory ludowe. W tym roku, w ramach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź