Wypożyczenie Łóżka Rehabilitacyjnego – Formalności, Koszty, Procedura

Wypożyczenie Łóżka Rehabilitacyjnego – Formalności, Koszty, Procedura

Osoby przewlekle chore, leżące, powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki, aby leczenie było skuteczniejsze i komfort chorego był jak najwyższy. W pokoju osoby niepełnosprawnej bardzo ważnym elementem wyposażenia jest łóżko, na którym spędza ona większość czasu w ciągu dnia. Rodzina może zdecydować się na zakup łóżka, ale lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie tego mebla. W ten sposób można zapewnić choremu odpowiedni sprzęt, nie narażając się na duże wydatki.

Wypożyczyć czy kupić?

Łóżka szpitalne są specjalnie przystosowane do opieki nad osobami niepełnosprawnymi lub leżącymi, posiadając różnego rodzaju udogodnienia, takie jak regulowane wysokości, zdejmowane boki czy uchwyty do przenoszenia. Natomiast łóżka domowe często nie posiadają takich udogodnień. Dlatego ważne jest odpowiednie przystosowanie pokoju chorego, w tym zaopatrzenie go w dobrej jakości łóżko rehabilitacyjne, które jest  odpowiednio przystosowane do potrzeb osoby leżącej. To rozwiązanie ułatwi wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych oraz przeprowadzanie niektórych zabiegów. Można zakupić łóżko rehabilitacyjne lub wypożyczyć je. Wśród pacjentów drugie rozwiązanie jest bardziej popularne, ponieważ jest ekonomiczne i pozwala szybko zdobyć potrzebny mebel.

Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

Procedura wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego jest  bardzo prosta i można ją zakończyć w krótkim czasie. Ważne jest jednak, aby ocenić, jaki typ łóżka będzie odpowiedni dla pokoju chorego. Ważne są głównie jego wymiary – przy łóżku należy zostawić odpowiednią przestrzeń, aby opiekun mógł swobodnie się poruszać. Należy również rozważyć dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak stolik przyłóżkowy czy szafka przyłóżkowa, które oferuje niejedna odpowiednia wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych . Aby sfinalizować umowę, należy skontaktować się z pracownikiem wypożyczalni i uzgodnić szczegóły. Łóżko można otrzymać w krótkim czasie, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klienta.

Koszty zaopatrzenia pokoju chorego w potrzebne meble i sprzęty

Koszty zaopatrzenia pokoju chorego w potrzebne meble i sprzęty mogą być dość zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj i ilość zakupionych produktów, ich jakość oraz miejsce zakupu. Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego oraz innych  niezbędnych elementów wyposażenia pokoju osoby niepełnosprawnej jest ekonomicznie korzystniejsze niż ich zakup. Opłatę należy pokrywać co miesiąc, co pozwala lepiej zarządzać domowym budżetem. Koszty wypożyczenia zależą od potrzeb pacjenta – np. wypożyczenie łóżka to koszt rzędu 100 zł miesięcznie, podczas gdy jego zakup to wydatek rzędu kilku, a czasami nawet kilkunastu tysięcy złotych.                                            Niektóre meble m.in. łóżko dla chorego leżącego i inne akcesoria mogą być refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak procedura składania wniosku o środki jest skomplikowana i wymaga zdobycia zlecenia od specjalisty oraz znalezienia sklepu, który refunduje dane produkty. Warto jednak wziąć pod uwagę ubieganie się o dodatkowe środki, należące się pacjentowi, pamiętając jednocześnie o czasie niezbędnym na ich dostarczenie.

Kiedy warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego jest korzystnym rozwiązaniem,  szczególnie w sytuacjach, gdy rodzina nie chce jednorazowo inwestować dużych pieniędzy w zakup tego typu mebla.

Takie rozwiązanie jest korzystniejsze również, wtedy gdy :

  1. osoba potrzebująca specjalistycznego łóżka przebywa tymczasowo w danym mieszkaniu;
  2. dostawa łóżka może zająć kilka tygodni;
  3. nie ma zbyt dużo czasu na wyposażenie pokoju;
  4. rodzina planuje kompleksowe wyposażenie pokoju dla osoby niepełnosprawnej, co wiąże się z dużymi kosztami, lub gdy pokój musi być szybko wyposażony.

Wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych przyjmują zlecenia przez cały rok, więc nie trzeba rezerwować łóżka z wyprzedzeniem. Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób ciągle leżących lub niepełnosprawnych, ale również dla pacjentów po rozległych złamaniach, którzy przez pewien czas muszą pozostać w pozycji leżącej i kontynuować rehabilitację, lub dla osób po różnego rodzaju zabiegach, które przez pewien okres czasu nie powinny się pionizować.

Pamiętaj, że sam materac przeciwodleżynowy to tylko połowa rozwiązania – komfort nie tylko chorego, ale również opiekuna  pacjenta jest bardzo ważny.

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię łóżek rehabilitacyjnych?

Aby wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne, należy najpierw zaplanować aranżację pokoju, w którym będzie ono używane. Następnie należy poszukać wypożyczalni oferującej taki sprzęt. Korzystny i dobrej jakości sprzęt oferuje strona internetowa visamed.pl – wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy, która oferuje łóżka rehabilitacyjne oraz inne akcesoria przydatne w opiece nad chorymi. Warto rozważyć wypożyczenie sprzętu, który ułatwi codzienną pracę i pomaga w szybszym odzyskaniu sprawności. Bez względu na to, czy potrzebujemy łóżka na krótki czas, czy też planujemy długoterminową opiekę nad chorym.

Previous Nowoczesne meble konferencyjne, czyli jakie?
Next Domówka – Jak zorganizować idealną imprezę w domu

Może to Ci się spodoba

Jak chronić swoje konto bankowe online?

Bankowość internetowa, czyli możliwość korzystania z usług bankowych za pośrednictwem Internetu, jest coraz bardziej popularna wśród klientów banków na całym świecie. To wygodna i szybka metoda przeprowadzania transakcji finansowych, której

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Wrześniowe uroczystości patriotyczne

W środę, 1 września Inowrocław uczci 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 12:00 pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia przedstawiciele m.in. władz samorządowych oraz inne delegacje złożą wiązanki kwiatów. Garnizon

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź