Wkrótce Imieniny Inowrocławia
837 lat temu pojawiła się pierwsza wzmianka o Inowrocławiu. Z tej okazji, 21 stycznia przygotowano dla mieszkańców liczne atrakcje.
Uroczystość rozpocznie się w Teatrze Miejskim o godzinie 16:00 otwarciem wystaw. Pierwsza z nich, to wystawa zdjęć Jerzego Łaganowskiego ukazująca oblicza miasta o różnych porach roku, którą będzie można zobaczyć w foyer teatru. W Galerii Tymczasem zawiśnie wystawa autorstwa Moniki Szczepankiewicz, przedstawiająca jej ukochane zwierzęta.
Na deskach teatru o godzinie 18:00 pojawi się kabaret K2. Bezpłatne wejściówki można odbierać po godzinie 12:00 w Kujawskim Centrum Kultury. Wejściówka upoważnia także do odbioru albumu pt. „Inowrocław na fotografii”, który został wydany przez Miasto z okazji Imienin Inowrocławia. Publikację będzie można zakupić w Informacji Turystyczno-Kulturalnej, przy ul. Królowej Jadwigi 3.
Również Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w ramach obchodów Imienin Inowrocławia przygotowała zabawę pt. „Miasta skrzyżowanie”. Szczegóły na stronie internetowej książnicy.
Ponadto żaczki, pomnik Królowej Jadwigi i Generała Sikorskiego, przyozdobione będą szarfami w barwach miasta. W dniach 21-23 stycznia tężnia solankowa rozbłyśnie w kolorach: złotym, czerwonym oraz białym.
Liczba uczestników jest ograniczona. Wydarzenia będą realizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.
Warto wspomnieć, że najstarsza znana nazwa miasta, Novus Wladislaw nawiązuje do imienia Włodzisław, będącego staropolską odmianą Władysława, a przymiotnik „Nowy” sugeruje ponadto bliżej nieznany związek z Włocławkiem, starszym nieco kujawskim grodem, od XII wieku siedzibą biskupów kujawskich.
Źródło: Urząd Miejski w Inowrocławiu
Może to Ci się spodoba
To będzie „Łoże w kolorze czerwonym”
Jak co roku, z okazji Walentynek w Teatrze Miejskim pojawi się niezwykła propozycja, nie tylko dla par! Jeśli szukasz prezentu dla najbliższej osoby, chcesz podziękować komuś wyjątkowemu albo po prostu
Karaś/Rogucki wystąpili w Teatrze Letnim
Dziś na deskach Teatru Letniego wystąpił duet muzyków Karaś/Rogucki. Artyści nie zawiedli zgromadzonej w teatrze publiczności, dostarczając im dużą dawkę dobrej muzyki. Była to już trzecia odsłona koncertowego cyklu INOWROCŁAW
Wystawa obrazów Leonarda Franciszka Berendta
Nietypowo, bo wystrzałem, rozpoczęto wernisaż wystawy obrazów Leonarda Franciszka Berendta. Po wejściu do Galerii Tymczasem, dzieła były… poodwracane. Uczestnicy wystawy mogli sami odwrócić obrazy, aby zobaczyć, co przedstawiają na nich
120 Lat Białej Fabryki
„Pij mleko! Będziesz wielki!” – zachęcali nas z ekranu telewizora ponad dekadę temu m.in. Bogusław Linda, Krzysztof Hołowczyc i Agnieszka Radwańska. Mleko, jogurty, kefiry, maślanki, serwatki, sery białe, chude, tłuste,
„Mały Wielki Świat – o kulturach dla najmłodszych” powraca
Czy pod ziemią da się znaleźć niebo? Gdzie trzymać dobre słowa, myśli i czyny? Jak skrzypią drzwi do raju? Ile są warte pręciki krokusów? Chcecie poznać Iran i jego mieszkańców?
X Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej
W solankowej muszli koncertowej, już po raz dziesiąty, odbył się Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej. Podczas wydarzenia, członkowie zespołów, ubrani w tradycyjne stroje, wykonywali utwory ludowe. W tym roku, w ramach


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!